pondělí 9. prosince 2013

Démonka a její Skot - 2. Kapitola 1/2


I přes to, že mu husté vlasy visely nad očima, McGregor si jí všiml ve chvíli, kdy vkročila dovnitř. To udělal každý, kdo měl penis. Nestávalo se často, aby žena jejího typu poskvrnila svou pověst tím, že by vstoupila do tohohle baru. Sem chodili jen ti, kteří ztratili veškerou naději. Špinavý, zatuchlý, pochybný, Triple D[1] – zoufalství, beznaděj, osud – nalévalo těm, kteří měli jen krůček od toho, aby sebou mrsknuli do propasti. Za chlast se platilo příliš mnoho, děvky si tu účtovaly téměř astronomické ceny a podporovaly ty, kteří vstoupili, aby vsadili poslední penny před tím, než přejdou do další etapy jejich neživota. Nebo, jak to nazývali jiní, jejich znovuzrození.

Sakra, navzdory tomu, čemu mnozí věřili, když duše zemřela, nebyla to konečná zastávka, spíše jen stanice, místo, kde se soudila za hříchy. Jakmile duše zaplatila za veškeré své zločiny, které prožila, mohla si zvolit existenci v přeplněných městech v devíti kruzích, nebo zkusit své šance s propastí a začít znovu. Udělat tlustou čáru za minulostí, dalo by se říct.
Problémem bylo, že si nikdo nebyl tak úplně jistý, co to znamená. Lidé, kteří vstoupili do propasti, se nevrátili. Nebo alespoň jejich vzpomínky ne. Poté, co byla jejich duše recyklována, snad i znovuzrozena, o nich nikdo neslyšel.
Netřeba dodávat, že tato nejistota mnohé vedla k tomu, aby odložili jejich konečný skok na jindy. A výsledek? Peklo bylo zatraceně přeplněné.
Kromě téhle části, okraje propasti. Zde zatracení nevypouštěli kořeny. Tak blízko této významné památky si jen ti nejodvážnější dovolili postavit obchody a začít s živobytím. Nedostatek lidí a ovzduší plné bídy, to byly důvody, proč si to tu McGregor vybral. Užíval si klid, samotu a možnost utápět se v mizérii. Jo, a pivo bylo lahodně silné, pokud jste tedy měli mince na to, abyste za něj zaplatili – a díky dohodě s ďáblem jich měl Niall spoustu.
Mohl mít vše, co chtěl. Děvky? Jediná další hodnotná věc na tomhle místě, pokud jste tedy mohli nazývat krev sající mrchy takovým laskavým jménem. Přetékalo to tu jimi. Dokázaly si slušně vydělat tím, že prodávaly své kouzlo těm, kteří byli odhodlání vše utratit, než skočí. Ne, že by jim Niall věnoval pozornost. Přestal podporovat jejich služby už před několika staletími. K čemu bezvýznamný sex? Když ošukáte jednu, je to, jako kdybyste ošukali všechny. Poté, co ztratil zájem, se mezi štětkami utvořila nová hra.Zkuste Svést Skota. Zjistěte, co nosí pod kiltem. Většinu dní ho nosil se vší slušností.
A ty dny kdy ne… vždycky za to zaplatil.
Niall neměl zájem o rozkoš. Žil – pokud to tak mohl nazvat – pro další chlast. A dokonce i na tom mu záleželo jen pramálo. Prošel si všemi fázemi, které vyústily v přijetí jeho osudu.
Fáze první. Vztek a pomsta. To vyřídil během jeho smrtelných let a sotva si vzpomínal na cokoliv jiného než na skutečnost, kdy studenou vodou smýval skvrny od krve.
Fáze druhá. Bodání lítosti. Nic moc vám nevadí, ale jakmile jsou bitvy ukončeny a prach se usadí, objevil, že bolest kterou cítil za zradu, se nijak nezmenšila. Všechno to krveprolití. Spolubojovníci, které ztratil. Lidé nadávající jeho jménu. A přesto stále nemohl zapomenout…
Fáze třetí. Deprese. Vlastnit titul ke všem těm pozemků, které mu patřily, bylo k ničemu, když si ho žádná nechtěla vzít. Jistě, zemani jiných hradů mu slibovaly své dcery – kdo by to neudělal, když se báli odvety? Ale žádná z těch žen ho nechtěla. Žádný nechtěla Hrůzostrašného McGregora, který usekl hlavu jeho první nevěstě a pil její krev. To neudělal – krev začal pít až později – ale povídačky byly mocné.
Fáze čtvrtá. Smrt. Když si podmanil poslední hradbu v bouři uprostřed noci, ležel v posteli a čekal na vraha. Dokonce se díval do vyděšeného bělma očí jeho atentátníka a zamumlal děkuju. Měl života dost. Toužil po smrti a konci té prázdnoty uvnitř jeho srdce. Problém byl v tom, že se probudil v pekle, které se prokázalo být stejně nepříjemným, jako smrtelný svět.
Fáze pátá. Hořkost, která vedla k fázi šesté, opilství. Po jeho dohodě s Luciferem nevlastnil svou duši, takže nemohl skočit do propasti a začít znovu. A i přes Niallovo mnohé války a zločiny neobdržel trest. Naopak, Lucifer mu daroval medaili za to, že mu poslal tolik potřebných duší.
Jo, a stal se upírem. Zdálo se, že duše, které vstoupili do jámy, měly jen málo možností. Stát se démonem nějakého druhu, nebo nemrtvým. Vzhledem k tomu, že by se raději neproměňoval v bytost z nočních můr, si Niall vybral existenci krev sajícího, slunce nenávidějícího upíra. Docela to sedělo k jeho náladě.
A ohledně nové fáze jeho osudu? Niall je nehodlal pojmenovávat, ani se o ně starat. Jen čekal, až jeho ubohá existence skončí. Nebo až peklo zamrzne, aby si mohl vyzkoušet ten nový smrtelný sport, který viděl v televizi – říkali mu hokej. A tohle byl jeho život, v bezútěšné, scvrklé kostce. Nudný. Depresivní. Monotónní. Dokud nevešla dovnitř ona.
Co ji odlišovalo?
Všechno.
Dobře vypadající, skutečná lady ala modelka – to slovo nepoužíval často – skutečně udělala dojem v jejích po stehna vysokých botách z hadí kůže, rudou tógou převázanou přes jedno rameno a tmavými vlasy svázanými do ohonu – který by se skvěle pohupoval, když by do ní muž bušil zezadu. Vyzařovala z ní domýšlivost, která by se spíš hodila k muži a smyslnost drahé děvky. Opojná kombinace. Nicméně, co ho skutečně zaujalo, byla dvojsečná sekera připoutaná k jejím zádům koženými proužky, které zdůrazňovaly její bujná prsa.
Zatímco vyslýchala barmana, sledoval ji a přemýšlel, jestli by byla schopna zvládnout tu monstrózní zbraň, nebo jestli ji nosí jen jako rekvizitu, kterou odráží ty více naivní muže představou, že je tvrďačka. Soudě podle její postavy, pěkných křivek a vlněný boků by si vsadil na to druhé. Půvabné dívky, jako byla ona, měly ve svém arzenálu jiné zbraně.
Zájem všech štamgastů, včetně jeho, byl uražený, když barman naklonil hlavu směrem k Niallovi a ona se otočila, aby ho probodla nápadně kulatýma, žlutýma a přimhouřenýma očima, jako kočka. Její plné rty se našpulily, když si ho prohlížela. Nikdy neuhýbajíc přímým pohledům, se Niall opřel o jeho vratkou židli, mírně roztáhl silné nohy, aby přes ně napnul jeho taran a čekal, až se přiblíží. Když se zdálo, že váhá, poplácal na svůj klín, zvědavý, jak daleko žena zajde jen proto, aby si vydělala pár mincí. Nepřišla sem, protože by slyšela, že je atraktivní. Ale nakonec, ženy placené od hodiny se v její branži nestarají o vzhled, ale o velikost jeho peněženky. Dokud nespatří jeho penis. Pak škemrají o více – jeho penisu, ne peněz.
S jistým krokem prokličkovala přes vratké židle, dokud nestanula před jeho stolem. Stále na něj jen zírala a neřekla ani slovo. Určitě nečekala, až ji on o něco požádá? Chtěla ho, takže o něj zatraceně taky může prosit.
Dali se do zírajícího zápasu, ani jeden z nich nemrkal. Patová situace. Znuděně říhl. Její oči se zúžily, panenky se stáhnuly do sotva maličkých černých štěrbin a zkřížila ruce pod její impozantní hrudí. Málem ji požádal ať je odhalí, aby mohl nahlédnout na své zboží, ale to by znamenalo zájem a Niall měl větší vůli.
Ticho se protahovalo, když si ho prohlížela od vrchu jeho zacuchané hlavy až po jeho vousy, barevnou tuniku, otrhaný pléd a pak dál, až ke špičkám jeho špinavých, bosých nohou. Jaký pohled to jen musel být. Nekoupal se ani neupravoval deset či dvacet let. Možná třicet. Přestal to počítat.
„To si ze mě děláš kurva srandu,“ zamumlala nakonec.
Takové sprosté slovo z tak krásných rtů. Tohle si rozhodně užil. „Promiň, děvče, zdáš se trochu ztracená. Hledáš někoho?“
„Ty jsi Niall McGregor?“
[1] Tady to ne-angličtináři nepochopí, ale hraje si tady se slovíčky – Triple D je v překladu „Trojité D“ a on tam říká: Dirty, dank, and disreputable, the Triple D—Despair, Desperation, and Destiny (Takže jak vidíte, naráží na to, že je to všechno po trojici od D – bohužel, v češtině nemáme slovíčka na D tohohle významu)31 komentářů:

 1. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj díky za kapitolu. Ti dva mi připadají trochu jako olej a voda - asi to bude pěkně prskat :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 8. Paráda, už jsem se nemohla dočkat, díky za další kapču. Tahle série mě prostě baví, především proto, že každý příběh je jedinečný, díky

  OdpovědětVymazat
 9. díky za překlad :))

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem , teším sa na pokracovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Tinka:Pracovat s ludmi tazke...ale skolit ich je total na draka :'(
  Kerri velka vdaka za pokracko :-)..aspon som sa trochu odreagovala ..

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 13. Pry - nekoupal se ani neupravoval 10 ci 20 let, mozna 30:)...to aby na sebe v dalsi kapci vzal aspon skrabku:)
  Uz se tesim na ty slovni prestrelky:)
  Dekuji moc za preklad:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No neboj, ona ho ta Demonka vykoupe osobne, ne zrovna prijemne :D Moje oblibena scena - bude to myslimze ve 3 kapitole hned :D

   Vymazat
 14. tak nevím, komu fandit :o)

  OdpovědětVymazat
 15. Díky za překlad a mimochodem, moc hezký skin

  OdpovědětVymazat
 16. děkuju za překlad a strašně se těším na další část :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Ďakujem za ďalší skvelý preklad :)

  OdpovědětVymazat
 18. Moc děkuji za překlad a těším se na další kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 19. Děkuji. Vypadá to, že se i u tohoto dílu parádně pobavíme.

  OdpovědětVymazat
 20. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 21. Díky moc za překlad :-D

  OdpovědětVymazat