pondělí 11. listopadu 2013

Démonka a její Skot - Prolog
Svícny vzplály, když se ďáblovo podráždění projevilo v podobě ohně. Obvykle měl lepší kontrolu nad jeho sílou, ale golfový turnaj byl už za pár dní a Lucifer stále ještě nepřišel na to, jak si podvodem prorazit cestu k vítězství.
„Musí tady být způsob,“ mumlal, když přecházel po svém obývacím pokoji zařízeném ve stylu poslední módy, nebo to mu alespoň tvrdil démon, kterého najal z Pekelného Domácího Desingu. Plyšový koberec z chiméry[1], jehož lví a kozí srst skvěle kontrastovala s hladkou texturou hadí kůže, lechtající jeho bosé nohy. Od podlahy až ke stropu se táhl vysoký kamenný krb té nejhlubší ebenové barvy, který vzplál k životu, když se na něj podíval. Dílčí pohovka potažená kůží trolla, kůží, která byla měkčí než zadeček malého démona. Jo, a devadesát palců široká Sharp Aquos, televize vyrobená pro muže a jejich akční filmy, ohromující svou kvalitou obrazu a zvuku, tak živým, skutečným, že jste si připadali, jako kdybyste tam byli osobně.

Skutečnost, že v současné době odhalovala nějakého slabocha, který se zkroutil jako preclík, ho nijak nevzrušovala, stejně tak ani jeho neustále se prohýbající milenka cvičící jógu ho nijak neodvedla od jeho dilematu.
Jako kdyby si všimla jeho nedostatku komentářů o jejím pozadí, Gaia se na něj podívala s hlavou mezi nohama a zeptala se. „Způsob k čemu?“
„K výhře.“
„Bavíme se o té zatracené válce, nebo o golfu?“
„Ten zatracený golf je válka! Válka o to, kdo je nejlepší.“ Obvykle to bylo jasné, když šlo o něj, nicméně vzhledem ke konkurenci, které bude muset čelit tentokrát, to nebyla až taková tutovka, nebo alespoň tak to tvrdil jeho věštec. Netolerovatelné.
„Je to jenom hra.“
„Co-o-že?“ Vyprskl to slovo a zastavil se. „Je to jen hra, říkáš? Copak jsi mi nevěnovala pozornost? Mluvíme tady o těch nejmocnějších bytostech vesmíru, které se sejdou jednou za celé století na akci, události, kterou sledují miliardy lidí!“
„Dávala jsem pozor. Jak bych nemohla? Nechal jsi o tom běžet reklamy na HBC jen každé dvě minuty.“ Hell’s Broadcasting Corporation, jediný sledovatelný kanál v jámě, kromě PBS, který byl vyhrazen pro chovance jako jejich speciální forma mučení. „Já, rozhodně, umírám touhou vidět takové muže, kteří nemají s jejich časem a mocí nic lepšího na práci, než trefovat míček hůlkou ve tvaru L.“ Její suchý tón byl plný výsměchu.
„Nemáš žádný respekt,“ zamumlal znechuceně.
„Ne. Vůbec,“ přiznala s mrknutím. „Chceš mě za to potrestat?“ Sugestivně zavrtěla zadkem. Na chvíli si pohrával s myšlenkou, že jí dá trest, o který si říkala. Ale pak si vzpomněl na jeho nejnovější špionážní zprávu, podle níž jeho bratr, který sám sebe rád nazýval Všemohoucím, zlepšil svou hru o více než pět úderů! A to všechno díky novému nosiči, takovému, kterého se mu dosud nepodařilo ukrást, ani zničit.
„Potřebuji učitele.“
Gaia málem přistála na hlavě, šok z jeho přiznání ji nejspíš vykojil z rovnováhy. Znal ten pocit. Bylo na hovno přiznat, že nezbytně potřeboval pomoct.
„Ježkovi voči,“ zvolala. „Ty? Učit se?“ Rozesmála se. „Ach, zaplatila bych za to, abych to viděla.“
Jeho temný pohled, který všechny nespočet staletí děsil, ji jen rozesmál hlasitěji. „Nevidím na tom nic vtipného.“
„Říká démon, který je obvykle typem všechno-vím-všechno-znám.“
„Vědět všechno ale nepomůže mému švihu.“ Nemohl zastrašit golfový míček tak, aby padl přímo do díry. To věděl už z první ruky, protože to zkoušel.
„A kdo si myslíš, že ti poradí? Nebo přesněji, kdo zbývá? Pokud se nepletu, tak jsi hodil kohokoliv, kdo tě kdy porazil, do Propasti k recyklaci.“
To ano. Lucifer se nemohl srovnat s lidmi, co měli přirozený talent a nenáviděl prohry. „Je tady jeden chlap, kterého jsem nechal být.“
„Kdo?“
„Jistý Skot.“
Oči se jí rozšířily. „Ten? Ale on přísahal, že už nikdy nebude znovu hrát.“
„Také přísahal, že nikdy znovu nepropadne ženské lsti.“
„To taky neudělal.“
„Zatím ne.“
Jeho milenka si povzdechla. „Ale ne. Stále si hraješ na dohazovače?“
„Kdo říká, že jsem někdy přestal? Mám na to talent. Prošel jsem soubory svých zaměstnanců a narazil na perfektní kandidátku pro tohoto tvrdohlavého Skota. Je na čase, aby jistá přisluhovačka splnila svou povinnost k mé říši.“
„Ale s ním? Budou se vzájemně nenávidět.“
„Já vím. Nebude sranda to sledovat?“ Zatímco jeho plán kvasil, stejně tak rostla jeho vášeň až k bodu varu. Nic není lepšího, než multitasking – aneb plánování zla na úkor jiných pro jeho pobavení a zisk mu rozproudilo krev, což vedlo k tomu, že jeho drzá holka s těmi jejími ústy bude dělat něco produktivnějšího, než jen mluvení.
Jako vždy, bylo skvělé být Pánem Hříchů.[1] ve starořeckých bájích obluda, příšera s částmi těla lva, kozy, draka a hada.


42 komentářů:

 1. Ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné pokračování! Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 5. Už se těším na pokračování!!! Mirka

  OdpovědětVymazat
 6. Lucík Válí! To bude sranda .)

  OdpovědětVymazat
 7. děkuji za překlad :-D těší se na další kapitolu !!! :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Vypada to dobre, doufam, ze to bude vtipny a zhavy jako predchozi dily :) Diky za preklad.

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem, teším sa na pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 10. Uz se strasne moc tesim :-) Katka

  OdpovědětVymazat
 11. Moc díky za překládek :)

  OdpovědětVymazat
 12. Už sa neviem dočkať pokračovania - ďakujem.

  OdpovědětVymazat
 13. díky za překlad :))

  OdpovědětVymazat
 14. Tinka: veľká vdaka :) už sa teším na prvú kapitolu

  OdpovědětVymazat
 15. Vypadá to zajímavě = už se nemůžu dočkat pokráčka

  OdpovědětVymazat
 16. Uz se nemuzu dockat, az se poprve setkaji nasi hlavni hrdinove:))
  Dekuji:)

  OdpovědětVymazat
 17. Fakt sa teším na pokračovanie:-)

  OdpovědětVymazat
 18. Díky za překlad :-D

  OdpovědětVymazat
 19. děkuji už se těším na 1.kapitolku

  OdpovědětVymazat
 20. Skvělý překlad, díky

  OdpovědětVymazat
 21. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 22. Úžasné, moc děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat