neděle 22. září 2013

Upír v jejím Mystsu - 3. Kapitola
Ze způsobu, jakým se na ni díval, si Ileana nebyla jistá, jestli hodlá poslechnout její žádost, či ne. Popravdě řečeno, nevěděla, proč měla tu nenasytnou touhu vidět ho.
Temné a ostražité, se na ni upíraly jeho oči. Vzrušení, nedůvěra a, pokud ho četla správně, náznak lítosti, za nimi číhaly. Po chvíli udělal krok dozadu, potom druhý. Ileana upírala pohled do jeho očí, snažila se přečíst jeho myšlenky. Pak zvedl ruce, uchopil lem košile a přetáhl tu látku přes ramena. Před tím, než z ní vysoukal hlavu, se k ní otočil zády. Již neschopna udržovat očí kontakt, Ileana sklopila zrak k jeho pasu, první část těla, kterou odhalil. Padla jí čelist a v břiše jí začala hučet silná touha.
U bohyně, byl nádherný.
Široká, svalnatá ramena se zužovala k štíhlému pasu. Zahlédla ztvrdlé, tmavé bradavky a vypracované cihličky, když odhazoval košili. Ve skutečnosti celé jeho krásné tělo se zdálo být nacpané vypracovanými svaly. Každý centimetr jeho břicha i zad se zdál jako vyřezaný umělcem. A Ileana se rozhodla, že za celý život neviděla více ohromující dílo.
Yuri stál bez hnutí, jen mírně se ošíval pod jejím zkoumáním. Nicméně, Ileana cítila jeho nervózní energii, viděla jeho ztěžklé polykání. I když se snažila, nemohla popírat tu silnou přitažlivost, která je k sobě táhla, stejně jako téměř nekontrolovatelnou potřebu vidět jeho tetování. Jeho tělo ji vábilo jako siréna a ona poslechla. Zastrčila si vlasy za uši, když k němu jako v transu přistupovala. Konečně stála stejně, jako on před chvílí, bradou se téměř dotýkala jeho lopatek.
Žvýkající si spodní ret mezi zuby, Ileana zvedla ruku. Uctivě se konečky prstů dotkla jeho ramene. Svaly pod rukama jí poskočily. Yuri otočil hlavu na stranu, očima se setkal s jejími, na okamžik, než se znovu zahleděl dopředu.
„Můj otec mi věnoval jedno,“ řekl a jeho hlas byl chladný, ledový. „To, kterým mě prohlásil plnohodnotným dospělým mužem z mého rodu.“
Ileana si olízla rty, její ruka se posunula na rohy démona na jeho hrudníku. „Tohle jsem získal po své první bitvě,“ řekl, aniž by se podíval. „Rohy představují dva muže, které jsem ten den zabil.“
„A tohle?“ Zeptala se, dlaní zakryla složitě protkaný symbol, který zakrýval většinu jeho zad od žeber až k pasu.
Yuri si odkašlal. „To je znak Medji. Byl mi přidělen, když jsem byl odveden z mého domova, abych trénoval s věštci.“
„Tvoje rodina se jim nesnažila zabránit, aby tě odvedli?“ Slyšela, jak se ptá dříve, než se mohla zastavit.
Zavrtěl hlavou. „Bylo pro ně považováno za čest, mít ze syna Medji. Stal jsem se jejich trofejí a vytahovali to jako nějakou medaili, kterou bych vyhrál.“
Ileanino srdce se při těch slovech stáhnulo. Oba byli zjizvení, fyzicky i psychicky způsobem života, jejich rodinou.
Nebezpečí.
U bohyně, to co dělala, bylo nebezpečné. Neměla by poslouchat jeho vyprávění, nesměla se dotýkat jeho kůže. Ale nemohla přestat. Pomalu prsty sledovala každou vynikající křivku přes jeho ramena a záda, potom přes hruď a zpět, poslouchající příběhy, kterými doprovázel každé tetování.
A pak vzala do dlaní jeho ruce, zkoumala je. Ruce, které na její kůži byly cítit stejně tak elegantně a silně, jak si představovala. Prsty je jemně pohladila, než postupovala nahoru. Když uchopila jeho zápěstí a předloktí, odhalila tetování na druhé straně jeho paže a srdce se jí zastavilo.
„Co je?“
Ačkoliv nemohla slyšet nic přes bušící puls v jejích uších, musela nahlas vydechnout.
„Nic,“ vydechla, paže jí klesly k bokům, když ustoupila. „To nic.“
„Ileano, jsi v pořádku?“
Yuri se k ní otočil. Zavrtěla hlavou, nepřipravena na to, co právě viděla a zatraceně dobře to dávala najevo.
Posunul se, aby ji následoval, ale pak se zarazil. Jedno obočí tázavě pozvedl. Jako by řešil puzzle, zvedl jednu ruku a pak druhou, podíval se na svá předloktí, než se na ni zadíval s přimhouřenýma očima. „Znáš tyto značky,“ shrnul spíše, než aby se ptal.
„Ne, já…“ řekla a zavrtěla hlavou, protože moc dobře znala důsledky, kdyby ji odhalil.
Nefungovalo to. „Lžeš.“ Jeho oči zrudly. Tesáky vyklouzly mezi rty. Ileana zatajila dech, když se jeho pohledná tvář zkřivila v to, co si představovala, že je poslední věc, kterou jeho nepřátelé vidí, než jim vezme život.
A pak se proti ní rozběhl.

***

Yuri strhl ženu na zem, odhodil ji na záda s takovou silou, že jí vyrazil dech z plic, ale ne natolik, aby jí ublížil. Ignoroval její lapání po dechu, když jí přišpendlil ruce nad hlavou, zatlačil je do trávy. Zakryl její tělo tím jeho a potlačil sten, když se jeho tuhé svaly přitlačily k jejím měkkým křivkám.
Použil svoji tělesnou hmotnost k tomu, aby ji udržel na zemi. Nedůvěra, adrenalin a přetrvávající vzrušení jím projíždělo takovou silou, že nedokázal přemýšlet, dokud ho pravda málem nezničila.
„Ty ses tu neobjevila jen tak. Snažila ses mě zabít!“
Lákavě se pod ním kroutila, její pánev se proti němu tlačila tak, že mu pulzovaly koule. Ale byl příliš rozzuřený na to, aby se staral. „Kdo tě poslal? Kdo jsi?“ Ty otázky křičely v jeho mysli a ta chytračka mu neposkytovala žádné odpovědi. I když, jeho mozek stále nedokázal rozluštit tu záhadu o tom, jak jeptiška ze Samostanu dokázala rozpoznat tetování vanatora.
Ileana se znovu zavrtěla a Yuriho přilnavost na jejím zápěstí povolila. V ladném pohybu sevřel látku na jejím rukávu. Tahajíc jí stužky ze zápěstí, Yuri myslel pouze na to, jak je použít jako improvizované pouta. Napadlo ho, že by ji mohl udržet nehybnou, dokud se nerozhodne, co s ní.
„Ne,“ vykřikla Ileana a znásobila svoje úsilí osvobodit se. Yuri ji ještě více zalehl, prohlížel si její tělo i její tvář, aby odhalil důvod její paniky. A pak jeho pohledl spočinul na bledém, odkrytém předloktí.
Srdce se mu zastavilo a pak uschlo v jeho hrudi. Vzduch mu unikl z plic. Zírala na něj zpod svých zvednutých paží a přestala bojovat.
„Ty jsi…“
Vanator,“ dokončila za něj.


31 komentářů:

 1. Tinka: dakujem za pokracovanie :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za pokračování. Těším za na další kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 3. Vďaka za preklad, a som veľmi zvedavá na pokračovanie.

  OdpovědětVymazat
 4. Pani... Zajimave, jsem zvedava na dalsi dil :)

  OdpovědětVymazat
 5. ďakujem za preklad -K

  OdpovědětVymazat
 6. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 7. Ďakujem . Sákriš škoda že taká krátka kapitola

  OdpovědětVymazat
 8. to je dobrý jsem zvědavá co bude dál :DD. díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 9. zajímavé...děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za pokračování.

  OdpovědětVymazat
 11. Moc děkuji za překlad! ;-)
  D.

  OdpovědětVymazat
 12. Pro zpětnou vazbu děkuji za překlad. Jen tak dál:)

  Andy

  OdpovědětVymazat
 13. Super, díky moc za překlad. V.

  OdpovědětVymazat
 14. Zajímavé,jsem zvědavá na pokráčko.Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 15. Oooo, jsem zvědavá co bude dál. Díky moc za překlad. :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Moc děkuji za další pokračování.Katka

  OdpovědětVymazat
 17. Zase skončí v nejlepším. Já se picnu.
  Díky za skvělý překlad.

  OdpovědětVymazat
 18. Díky za překlad!

  OdpovědětVymazat
 19. Díky moc za překlad :-D

  OdpovědětVymazat
 20. Super překlad, díky.

  OdpovědětVymazat