neděle 7. července 2013

Vykonavatel smečky - 3. Kapitola
Druhý deň sa pripojila Emily pri raňajkách k Lamontovi, ktorý ju informoval o ďalších útokoch. Dokonca jej prezradil viac, ako sa pôvodne chcela dozvedieť. 
Po raňajkách ju Toby, najmladší syn Alfy nakoniec prehovoril, aby mu upiekla sušienky plnené čokoládou. Sen každého šesťročného dieťaťa. Pri pečení sa k nim pripojil jeden z Lamontových strážcov. Práve sa nakláňala cez pult, aby Tobymu podala tanier, keď do kuchyne vošiel Cain.
„Čo sa tu deje?“ spýtal sa nezaujato a oprel sa o rám dverí.
Emily k nemu stočila pohľad a obdarila ho žiarivým úsmevom. „Napchávame sa sušienkami. Dáš si?“
Pohľadom strelil po strážcovi, ktorý sa okamžite postavil do pozoru. „Prečo nie?“ Podišiel k nim bližšie a jednu si vzal. „Eric?“
Eric si odkašľal. „Ja... no, radšej odtiaľto vypadnem. Ďakujem za sušienky, Emily.“
Usmiala sa naňho. „Nemáš za čo.“
Cain pristúpil k nej a ona z neho mohla cítiť šíriace sa napätie. Už ju to naozaj prestávalo baviť. Po ich krátkom rozhovore v aute už nepovedal ani slovo. Nechcela ho k tomu nútiť, ale priala si, aby jej pobyt tentokrát prebiehal inak. Zakaždým, keď prišla domov, tak medzi nimi bolo nepredstaviteľné napätie. Aspoň raz by chcela zažiť príjemnú návštevu doma, tak aby sa k sebe správali ako kedysi. Ak o ňu nemá záujem, dobre, ale potom by preňho nemal byť problém zostať s ňou v jednej miestnosti. Napätie vychádzajúce z neho však potvrdzovalo niečo iné.
Odhryzol si zo sušienky a po chvíli povedal. „Choď sa hrať von, Toby.“ Po celý čas z nej nespustil oči.
Toby sa zamračil, nespokojný so stratou svojej obľúbenej sladkosti. „Ale mne sa nechce.“
Zazrel naňho a vzápätí ho už zdvíhal zo stoličky a vyháňal ho von cez posuvné sklenené dvere. Emily to celé pozorovala a v duchu sa už pripravovala na ďalšiu hádku. Keď dvere konečne zapadli na svoje miesto, otočila sa od pultu a podišla k nemu. „Tak aký máš problém teraz, Cain?“
Pripravila sa na poriadny súboj, takže ju načisto vyviedol z mieri, keď ju zodvihol zo zeme a pritisol svoje pery na jej. Od prekvapenia zalapala po dychu. Cain sa okamžite chytil príležitosti a vsunul jej jazyk do úst. Bolo to drsné, brutálne, dokonca priam násilné. A bolo to presne také, ako o tom vždy snívala. Cain stále predlžoval bozk, až Emily prestala vnímať okolitý svet. Objala ho rukami okolo krku a nohy mu ovinula okolo pása. Ucítila jeho oceľovú tvrdosť tlačiacu sa proti nej a zastonala. Opustil jej ústa a pokračoval v jemnom okusovaní jej brady, krku a ramien. Položil ju na pult a jednou rukou jej pomaly vošiel pod tričko. Prstami prešiel po jemnej hodvábnej podprsenke predtým, než ju odsunul nabok a dotkol sa horúcej pokožky. Dotyk jeho úst a rúk bol taký úžasný, až skoro kričala od potešenia. Najradšej by ho strhla na podlahu a dožadovala sa, aby si ju vzal tak, ako o tom snívala už roky.
V tom sa zrazu odtiahol, stiahol ju dole z pultu a otočil chrbtom k sebe. Ustúpil o krok dozadu, oprel jej ruky o pult a narovnal oblečenie. Obzrela sa cez plece a venovala mu zmätený, túžobný pohľad.
„Cain.“
On len pokrútil hlavou a kývol smerom ku kuchynským dverám. O pár sekúnd neskôr vošiel Tony. Emily sa zamestnávala umývaním rúk, využívajúc studenú vodu na ochladenie horúčavy v jej tele.
Obrátila sa a uvidela Caina, ako vyjedá sušienky a po celý čas sa jej vyhýba pohľadom. Bohužiaľ ani jednému z nich sa nepodarilo dokonale zamaskovať, čo sa tu pred chvíľou odohralo.
„Panebože, už zase ste spolu bojovali?“ poznamenal Tony, ako kráčal ďalej do kuchyne. Prešiel k pultu a strčil si do úst sušienku. „Napätie v tejto miestnosti je také husté, že by sa dalo krájať.“
Cain zavrčal a napchal mu do úst ďalšiu sušienku. „Už sú pripravení?“
Prežúvajúci Tony si oprášil omrvinky z košele. „Áno. Stretnutie sa má konať v obývačke, aby sa Christian cítil pohodlne.“
„Christian je tu?“ spýtala sa Emily.
Cain nebezpečne prižmúril oči.
„Áno, práve dorazil spolu s Adamom a Kyleom,“ odvetil jej nadšene, pretože si taktiež všimol bratovu reakciu.
„Môžeš im povedať, aby za mnou po stretnutí prišli?“
Tony prikývol a uchmatol si ďalšiu sušienku.
„Odkáž im, že za minútu som tam,“ povedal Cain.
Počkal, kým Tonyho kroky odznejú dole v hale a potom sa otočil naspäť k nej. „Drž sa ďalej od Erica a Kylea.“
„Čože?“ Už po druhýkrát ju kompletne vyviedol z miery. Očakávala ďalšie "Emily urobil som chybu" prehlásenie.
„Počula si ma,“ povedal nebezpečne pokojným hlasom.
Postavila sa s rukami v bok a zazerala naňho. „Ale áno. Počula som ťa viac, ako dobre. Len som myslela, že by si rád prehodnotil svoje slová.“
Pomaly k nej podišiel a po celý čas z nej nespúšťal oči. „Skutočne?“ Usmial sa, ale bolo to, ako keď sa mačka usmieva na myš predtým, než ju zožerie.
Prikývla. Nenechá sa ním zastrašiť. „Áno.“
Sklonil sa k nej. „Dobre a čo toto? Drž sa ďalej od Erica a Kylea a od kohokoľvek ďalšieho.“ V jeho očiach sa rozhorel plameň.
„Nie,“ odvetila statočnejšie, než sa v skutočnosti cítila.
„Nie?“
„Nie si môj šéf. Môžem sa stretávať a hovoriť s kým sa mi zachce.“ Tvrdohlavo zdvihla bradu.
Rozosmial sa. On sa jej naozaj smial do tváre.
„Hmm, zaujímavá odpoveď.“ Prstom jej zľahka prešiel po krku až sa zachvela. „V skutočnosti som tvoj šéf, Emily. Som prvý zástupca Alfy svorky. Svorky, ktorej si aj ty členom.“
Odtiahla sa od neho. „To však neznamená, že budeš rozhodovať o tom s kým sa mám stýkať.“
Spravil krok vpred a zrazu stál bližšie, ako predtým. „Nechci ma naštvať, Emily. Hlavne nie v takejto veci.“
„Ty žiarliš!“ obvinila ho.
„Nie, nežiarlim. Len som opatrný.“ Jednu ruku jej vplietol do vlasov a pevne zovrel do päste. Jemne ju zaťahal, až ju donútil vytiahnuť sa na špičky. „Poslúchni ma, Emily.“ Potom jej vtisol rýchly, tvrdý bozk a odišiel.
Ešte stále sa snažila vymyslieť dostatočne trefnú odpoveď, keď sa otočil vo dverách. „A Emily, nechci ma vidieť žiarlivého.“

                                                              *         *         *

Keď Cain dorazil do obývačky, všetci už boli pripravení na schôdzu a čakali len naňho. Jeho Alfa sedel na jednej zo stoličiek vedľa Christiana. Kyle, Adam a Tony stáli pri bare. Tony sa naňho usmial a Cain práve našiel ideálnu obeť, na ktorej by si najradšej vyventiloval svoj hnev. Len Emily ho dokázala takto naštvať. Kam zmizol ten poslušný malý vlk? Teraz bola hašterivá a tvrdohlavá. Už jej nedokáže dlhšie odolávať, ale nech sa prepadne, než by to pred ňou priznal.
Kyle a Adam k nemu pristúpili, aby si potriasli rukou a Cain znovu bojoval so svojím hnevom. Kyle bol jediný vlk vo svorke, ktorý bol približne rovnakého veku ako Emily. Stali sa z nich dobrý priatelia a vtedy to Caina tešilo.
Teraz pri pohľade na mladého vlka s blond vlasmi a očarujúcim úsmevom musel potlačiť nutkanie rozdrviť mu ruku. Ale keď sa otočil späť k Alfom, všetko sa vrátilo do normálu.
Na prvom mieste boli jeho povinnosti a dôvod, pre ktorý sa musela Emily vrátiť domov. Christian vypadal unavene a prepracovane. Cain pristúpil bližšie a natiahol k nemu ruku.
Jeho otec udelil Christianovi územie a titul Alfy pred tridsiatimi rokmi, čo v živote vlkolaka nepredstavovalo až takú dlhú dobu. Odišiel spolu s niekoľkými ďalšími vlkmi a ich rodinami, ktoré sa rozhodli, že ho budú nasledovať. Teraz sa musel postarať o dievča, na ktoré niekto brutálne zaútočil a ktoré mal chrániť. Napadnutie jedného z členov svorky a predovšetkým mladého dievčaťa, bol pre každého Alfu ten najhorší zločin, takže pre Christina to nebolo práve najjednoduchšie obdobie.
Preto sa Lamont pustil do vyšetrovania, prechádzal každý jeden detail a šíril rozličné teórie. Bolo to stretnutie nabité informáciami, ktoré trvalo viac, ako tri hodiny. Keď Christian rozprával o tom, čo sa stalo Mindy, jeho hlas sa zadrhol. Adam obišiel stoličky zozadu a položil ruku na plece svojho Alfu, svojho otca, ale ten ju striasol. Bola to jeho vina, jeho bremeno, ktoré musel niesť sám.
Všetci s výnimkou oboch Alfov stáli a potichu načúvali. Neprehovorili ani slovo a na nič sa nepýtali. Takto to fungovalo vo všetkých svorkách - bez zaváhania nasledovať Alfu.
Nakoniec padlo rozhodnutie o tom, že Cain bude spolupracovať s Adamom. Mali spolu vyhľadávať útoky a následne na tomto mieste zaistiť situáciu. Gage, ďalší Alfa, poslal svojho zástupcu Logana do Christianovej svorky, aby tam zaistil väčšiu bezpečnosť.
Cainovi sa nepáčila predstava opustiť svorku v tejto nebezpečnej dobe. Opustiť svojho Alfu - a áno opustiť Emily - a zanechať ich tu bez ochrany, ale nemá na výber.
Stretnutie bolo u konca a Cain vychádzal z obývačky spolu s Adamom. Nasledovali ich Christian a Kyle. Cain otočil hlavu späť a stretol sa s pohľadom Lamonta, ktorý mu naznačil, že porada ešte neskončila a má sa vrátiť čo najskôr.
„Raz nájdeme toho bastarda a potom bude môj,“ povedal Adam, keď zastavili niekoľko metrov od zaparkovaných áut.  
Cain to chápal a preto len prikývol.
Adam kývol späť. „Chcel by som ťa poprosiť ešte o jednu láskavosť,“ obzrel sa dozadu na Kylea. Cain z toho začínal mať naozaj zlý pocit. „Žiadam o povolenie, aby mohol Kyle zostať na území svorky, kým sa nenarodí dieťa jeho sestry.“
Kyleova sestra Alisha zostala pred tridsiatimi rokmi v Lamontovej svorke a neskôr sa tu zviazala s jedným z miestnych mužov. Teraz čakali ich prvé dieťa.
Cain mal sto chutí poslať Kylea naspäť do jeho svorky, ale nakoniec s tým súhlasil. Keby mal sestru zachoval by sa asi rovnako.
„Dobre, môže tu dovtedy zostať.“
Adam si s ním potriasol rukou a kývol na Kylea. Úľava, ktorá sa rozliala po tvári druhého muža ho zarazila. Urobil správnu vec. Teraz už len musí držať Kylea ďalej od Emily. A žiarlivosť s tým nemá nič spoločného, presviedčal sám seba. Dáva na ňu pozor, tak ako to robil odjakživa. Je to predsa jeho povinnosť.

                                                           *           *          *

Neskôr v ten deň zavolal Emily, aby sa s ňou dohodol na ďalšom tréningu.
„Stretneme sa o ôsmej v suteréne,“ povedal jej hneď, ako zodvihla telefón.
„Na čo?“ spýtala sa opatrne s nádychom mrzutosti v hlase.
Už mal na jazyku - lebo som to povedal - ale včas sa zarazil. Nikdy by s tým nesúhlasila.
„Mala by si zase začať trénovať. Aj keď nevieme presne, ako dlho tu zostaneš, pár lekcií nikdy nezaškodí. Najmä, keď zvážim, čo sa v poslednej dobe udialo.“
Nebol zvyknutý niekomu niečo vysvetľovať a ani sa mu to nepozdávalo.
Na druhej strane linky bolo ticho, takže si nebol istý či tam stále je.
„Nemyslím si, že...“ začala.
„O ôsmej, Emily,“ tentokrát to bol príkaz.
Zhlboka si vzdychla a niečo potichu zamrmlala.
„Takže sa tam stretneme,“ zavesil, nečakajúc na odpoveď. Radšej by tam mala byť.

43 komentářů:

 1. Ahoj, skvělá kapitola. Moc děkuji, už jsem se těšila na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 2. viki : Úžasný překlad ! Děkuji

  OdpovědětVymazat
 3. ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 4. ďakujem za ďalšiu kapitolu :) jane

  OdpovědětVymazat
 5. Vďaka za skvelé pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 6. díky za překlad :D

  OdpovědětVymazat
 7. Diky, diky, diky :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 11. Dekuji moc za preklad:)

  OdpovědětVymazat
 12. Moc děkuji za tak úžasný překlad! Emily je mi mooooc sympatická a Cain... je to prostě dominantní samec :D
  Děkuji!
  Pavla

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 14. dakujem za preklad :D ... neviem sa dočkat dalšej kapitoly... :)))

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji za překlad. Jiťa

  OdpovědětVymazat
 18. skvelé čítanie k rannej kávičke :D veľká vďaka :D

  OdpovědětVymazat
 19. Díky moc za překlad.

  OdpovědětVymazat
 20. Doufám, že Emily nebude taková tra pipka, co vážně poslechne. To pak není legrace.:D Děkuju za překlad... :) ... A mimochodem, takhle mi někdo rozkazovat, jednu bych mu vlepila, aby se vzpamatoval.

  OdpovědětVymazat
 21. Díky moc za překlad :-D

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuju moc za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 23. Díky za další překlad.

  OdpovědětVymazat
 24. Díky moc za překlad :-)

  OdpovědětVymazat