čtvrtek 27. června 2013

Vykonavatel smečky - 1. kapitola

Emily Blacková odkopla topánky a sledovala, ako preleteli cez celú obývačku. Diablov vynález. Nenávidela topánky, bez ohľadu na ich veľkosť a tvar. Ešteže tenisky, ktoré nosila na prednášky, boli pohodlnejšie, ako tie obludnosti na podpätkoch, ktoré si s obľubou kupovali jej kamarátky.

Po ceste do spálne odkopala topánky pod stôl, vyzliekla košeľu a rifle a zamenila ich za jednoduché tričko a šortky. Keď sa znovu cítila pohodlne, vydala sa do kuchyne. V momente, keď otvorila jedlom prepchatú chladničku, ju ovalil studený vzduch. Rýchlo schmatla fľašu s vodou a veľkú plastovú nádobu plnú lassagní. Jedlo strčila do mikrovlnky a kým sa ohrievalo, netrpezlivo sedela na kuchynskej linke s vidličkou v ruke.

Veľa ľudí by považovalo jej správanie za divné alebo by predpokladali, že nejedla niekoľko hodín. Ale pre ňu to bolo úplne normálne. Obedovala len pred dvoma hodinami, ale ako vlkolak spálila oveľa viac energie a potrebovala si ju pravidelne dopĺňať. Snažila sa jesť aspoň menšie porcie. Najmä ak sa nachádzala okolo tých pár ľudí, ktorých nazývala svojimi priateľmi.

Aj keď už vlkolaky a iný tvaromeniči dávno vystúpili na verejnosť, nechcela na seba príliš upozorňovať. Nikto v škole nevedel o jej pôvode. Tým si bola stopercentne istá. Pre všetkých bola tichým dievčaťom, ktoré rado študovalo a nezaujímalo sa príliš o svoje okolie. Bola pekná tradičným spôsobom, ale svojou krásou rozhodne nevyčnievala z davu. Flirtovanie a zvádzanie opačného pohlavia radšej prenechala druhým študentkám. Sama preferovala splynutie s davom.

Zbadala, ako bliká svetlo na jej záznamníku, ktoré oznamovalo nový odkaz, ale nešla si ho vypočuť. Pravdepodobne to bude zas nejaký podomový obchodník. Nemávala veľa osobných hovorov.

                                                                 *        *        *

Cain zaklopal na dvere, vedúce do študovne svojho Alfy a počkal, kým ho svojím zavrčaním pozve ďalej. Potichu vstúpil dnu a zostal stáť, zatiaľ čo Lamont pokračoval vo svojom telefonickom hovore. Keby nechcel, aby si jeho rozhovor niekto vypočul, nepozval by Caina ďalej. Vlkolačí sluch bol lepší, než akýkoľvek odpočúvací prístroj, dostupný na trhu.

Cain okamžite spoznal mladý hlas na druhom konci linky. S Alfom svorky sa rozprávala úctivo, ale jej tón prezrádzal frustráciu. Jej hlas mu vyslal zachvenie dolu chrbticou, až sa mu napli rifle.

Vlci sa strachovali o mladé ženy, ktoré sa nachádzali mimo územia svorky. Všetky útoky, ktoré doposiaľ zaznamenali, sa odohrali ďaleko od ich domovov. Lamont ich začal zvolávať domov, čím znovu preukázal svoje vodcovské schopnosti. Caina by takýto postup nenapadol.

„Pobaľ si kufre, posielam pre teba odvoz,“ povedal Lamont prísne do telefónu.

Cain ledva zadržal úsmev nad jeho príkazom.

„Nie, niekto po teba príde,“ významne pozrel na Caina. „Bude to niekto, koho poznáš. Neopúšťaj byt s nikým cudzím.“

Lamont chvíľu načúval, než ju rázne prerušil. „Nie, zostaneš v jednej z chát. Dáme ju do poriadku, kým prídeš,“ znovu sa odmlčal. „Zostaneš tu, kým nezistíme, čo sa deje a kým ti nepoviem, že je bezpečné vrátiť sa do školy.“ To boli slová Alfy ku svojmu podriadenému vlkovi. Cain vedel, aké city prechováva Lamont k Emily. Čo k nej cíti celá svorka.

Emily premenili ešte ako dieťa, čo bolo proti všetkým pravidlám a zákonom, ktorými sa svorky riadili. Väčšina detí nezvládla bolestivú premenu, a preto to radšej zakázali. Príliš veľa detí zomrelo, keď sa svorky prvýkrát usadili na svojich územiach a nemali nikoho, kto by ich viedol. Lamontov otec, ako prvý zakázal premieňať deti alebo kohokoľvek, kto s tým nesúhlasil. Bolo to príliš riskantné.

Vlčia DNA sa dala získať dvoma spôsobmi - buď ste sa s ňou narodili alebo vás uhryzol vlkolak. Ale aj keď bol dotyčný človek uhryznutý, ešte automaticky neznamenalo, že dôjde k premene. Niekto v jeho rodovej línii musel byť nositeľom vlčieho génu.

Cainov brat Tony by to vedel vysvetliť lepšie. Bol rodený rečník. Dokázal upokojiť kohokoľvek a čokoľvek. Tony bol tvárou svorky. Keď sa svorka rozhodla, že konečne vyjde na verejnosť a prestane sa schovávať pred svetom, potrebovali niekoho, kto by ju reprezentoval. Tvár, za ktorou by ľudia nevideli netvora. Cain bol naozaj rád, že sa vyhol tejto povinnosti. Radšej bol doma, na území svorky a dozeral na bezpečnosť svojho Alfu.

Obrátil svoju pozornosť na muža, sediaceho za stolom. Nikoho si nevážil tak, ako jeho.

Lamont ukončil rozhovor a obrátil sa k nemu. „Emily Blacková,“ povedal.

„Vracia sa domov?“ spýtal sa Cain, aj keď už dopredu poznal odpoveď.

Lamont prikývol. „Chcem mať každú ženu zo svorky v bezpečí doma. A predovšetkým ju.“

Cain mu rozumel. Spoločne ju vytiahli z klietky, do ktorej ju strčili po jej prvej premene, pretože ju jej väznitelia nedokázali zvládnuť. Bola špinavá a doráňaná od hlavy až po päty. Zanedbaná a vystrašená, nemala ani tušenia, čo sa s ňou deje. Vtedy mala dvanásť.

Teraz o desať rokov neskôr sa znovu vráti na územie svorky, aby tu našla bezpečné útočisko.

„Chcem, aby si po ňu zašiel a priviedol ju v bezpečí domov,“ požiadal ho Lamont.

Cain mlčky pozeral na svojho Alfu. „Ja? To myslíš vážne? Nechceš po ňu poslať radšej Tonyho?“ navrhol mu. Samozrejme, že súhlasil s jeho rozhodnutím. Emily sa musela vrátiť domov. Vedel, že je to pre všetkých najlepšie riešenie. Ale potom, čo sa roky snažil odolať jej príťažlivosti, si nemyslel, že je najlepší nápad, cestovať s ňou v uzavretom priestore auta.

Lamont sa zahľadel na svojho zástupcu a zdvihol obočie.

Cain si odkašľal. „V poriadku. Okamžite vyrážam na cestu.“ Otočil sa a vyrazil smerom ku dverám.

„Cain,“ zavolal naňho Lamont. Počkal kým sa Cain otočí. „Medzi tebou a Emily sa niečo odohralo. Chceš sa o tom porozprávať?“

Cain zavrtel hlavou. „Netuším o čom hovoríš.“

Lamont vstal a obišiel stôl. „Nepýtam sa ťa to, ako tvoj Alfa, ale ako tvoj otec. Stalo sa niečo, o čom by som mal vedieť a robiť si starosti?“

Cain porozumel otázke, ktorá nebola vyslovená. Bol dominantný vlk a Emily bola mladá a ešte stále vystrašená. Keď vyrastala, bolo roztomilé sledovať, ako naňho s obdivom hľadí.

Namiesto toho, aby sa hrala s bábikami, ho všade sledovala, ako tieň. Chcela, aby ju naučil bojovať, tak ako učil ostatných vo svorke. Nikomu to neublížilo a obaja, on aj jeho otec, si želali, aby sa naučila brániť pred útočníkmi. Potom, čo ju zachránili, sa stali jej novou rodinou a sľúbili jej, že už nikdy nebude obeťou. Už jej nikdy nikto neublíži.

Ich spoločné lekcie sa začali, keď dovŕšila sedemnástku. Pre Caina to bol najdlhší rok v živote. Okamžite ich to začalo k sebe priťahovať. Hneď, ako sa jej po prvýkrát dotkol, vzplanula medzi nimi iskra. Nikdy nezabudne na ten moment, ako sa jej rozšírili zreničky, zasekol dych a na hladkosť jej pokožky pod jeho drsnými rukami.

Okamžite od nej uskočil preč, ale škoda už bola napáchaná. Ich príťažlivosť vyplávala na povrch.

Všetko sa vyhrotilo približne po roku ich tréningov. V tej dobe už mala osemnásť, ale stále sa jej snažil vyhýbať. Sľúbil jej, že ju bude ochraňovať - a tento sľub sa vzťahoval aj na ochranu pred ním samotným.

Zaútočila naňho a on jej v rovnakom momente podkopol koleno. Skočil pred ňu, aby stlmil jej pád a ona pristála rovno na jeho tele. Nezliezla z neho tak, ako to zvyčajne robila. Ich pohľady sa stretli a znovu sa objavilo to nezvyčajné prepojenie medzi nimi. Zrazu sa jej ústa prisali na jeho, vlhké a váhavé. Na ten pocit nikdy nezabudne. Jej pery ho nežne láskali, zatiaľ čo jej ruky ho jemne hladili po hrudníku. Pretočil ju na chrbát a prevzal kontrolu nad ich situáciou. Prehĺbil bozk a prisal sa k jej perám drsne a naliehavo. Rukami vkĺzol pod jej priliehavé tielko a začal ju hladkať na prsiach a ťahať za bradavky. Zastonala a jemu sa ten ston odrazil hlboko vo vnútri tela.

Ležal medzi jej roztiahnutými nohami, tvrdý ako skala a pripravený vniknúť hlboko do nej v momente, keď jej stiahne šortky. Jednu ruku odtiahol z jej pŕs a posúval ju cez brucho až k jej horúcemu stredu. Vsunul ruku pod pás jej šortiek, odsunul nohavičky nabok a omočil prsty v jej horúcej vlhkosti. Začal trieť jej vlhké pohlavie a ona vyklenula svoje telo proti nemu, prosiac ho, aby si ju vzal. Nariekala a zvíjala sa pod jeho dotykmi. Ich bozky boli čím ďalej tým brutálnejšie. Keď vsunul prsty hlboko do nej, explodovala. Vykríkla a jej telo sa triaslo, ako ňou prechádzalo ohromné vyvrcholenie.

Potriasol hlavou a odsunul tú spomienku preč. Situácia sa mu vtedy vymkla spod kontroly. Na poslednú chvíľu prišiel k rozumu a poslal ju späť do domu. Od tej doby sa jej snažil vyhýbať na každom kroku. Emily nakoniec uprosila Lamonta, aby jej dovolil odísť na vysokú.

Lamont a ani Cain ju nechceli pustiť. Na území svorky jej nehrozilo nijaké nebezpečenstvo. Nakoniec ju museli nechať odísť. Momentálne mala dvadsaťdva rokov a študovala štvrtý ročník na štátnej univerzite, vzdialenej len o dve mestá ďalej. Musela im však prisľúbiť, že ak nastanú nejaké problémy alebo ak jej zavolá Alfa, okamžite sa vráti domov.

Tá situácia práve nastala a Cain mal byť tým, kto ju privedie späť.

Vracala sa domov počas letných prázdnin a sviatkov, aby strávila svoj voľný čas s jedinou rodinou, ktorú mala a na ktorú si pamätala. Takže sa ich cesty stretávali často. Našťastie sa jej zakaždým dokázal vyhnúť a zabrániť tak rozhovoru o tom čo sa medzi nimi odohralo. Očividne jeho Alfovi alebo skôr jeho otcovi neušlo ich podivné správanie.

„Nie, nič sa nestalo.“ Cain zavrtel hlavou.

Lamonta tým určite nepresvedčil, ale nakoniec prikývol. „Dobre, tak choď a priveď naše dievča domov.“

Cain sa otočil a vyrazil pre jedinú ženu, o ktorej mohol stopercentne tvrdiť, že nebude šťastná, keď ho uvidí.

50 komentářů:

 1. Děkuji, to vypadá zajímavě

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to bude zajímavé. Díky.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za překlad. Už jsem se moc těšila.

  OdpovědětVymazat
 4. Woho to sa mi páči. Ďakujem :-)

  OdpovědětVymazat
 5. ďakujem za preklad

  OdpovědětVymazat
 6. super to začína......... :) dakujem za preklad! jane

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to bude zábava,díky za překlad

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad. Už se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 10. dakujem, uz sa neviem dockat dalsej casti.

  OdpovědětVymazat
 11. děkuju za překlad

  OdpovědětVymazat
 12. Začíno to zajímavě. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 13. Diky moc za preklad a už sa veľmi teším na pokračovanie.:-)

  OdpovědětVymazat
 14. Ďakujem za pokračovanie Teším sa na 2 diel:-D

  OdpovědětVymazat
 15. Tohle vypadá na velmi zajímavou knihu. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 16. Děkuji za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 17. děkuju za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 18. díky za překlad, vypadá to úžasně:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Tak to bude este zaujimave

  OdpovědětVymazat
 20. ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 21. Zajímavá kapitolka, děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 23. Uz sa neviem dockat ich opatovneho stretnutia.

  OdpovědětVymazat
 24. Dekuji za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 25. to bude ohromne zaujímavé:)

  OdpovědětVymazat
 26. viki : Děkuji za překlad !

  OdpovědětVymazat
 27. Super, děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 28. teším sa na pokračovanie

  OdpovědětVymazat
 29. Ďakujem za preklad,začiatok je super.Teším sa na ďalšiu kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 30. Děkuji za překlad. Vypadá to opět velmi zajmavě. Jiťa

  OdpovědětVymazat
 31. nesklamalo od začiatku vas to napina na pokračovanie :D diky

  OdpovědětVymazat
 32. Děkuji pěkně za překlad.

  OdpovědětVymazat
 33. Vyzera to zaujimavo....tesim sa na preklad...

  OdpovědětVymazat
 34. uf rýchlo ďalšiu.. :DDDD

  OdpovědětVymazat
 35. děkuju za překlad.....

  OdpovědětVymazat
 36. Oh... Vypdadá to úžasně. Děkuju moc za překlad... :)

  OdpovědětVymazat
 37. Vypada to skvele - diky za vyber knizky i za supr preklad ! :-)

  OdpovědětVymazat
 38. Díky moc za překlad, těším se na pokračování :-D

  OdpovědětVymazat
 39. nuž dámy - tak jeden prekladík je lepší ako druhý .. áále čo všetku perfektné :D teším sa na pokačko :D .. dakujem :) .. maťa

  OdpovědětVymazat
 40. Vypadá to velmi zajímavě, těším se na pokračování :-) Díky za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 41. Děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 42. Super se to četlo. Díky!!

  OdpovědětVymazat
 43. Tak konečně jsem se k tomu dostala :-) a jsem nadšená takže se du vrhnout na další díl :-)
  Moc děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 44. díky za překlad

  OdpovědětVymazat