pátek 31. května 2013

Alfa smečky - 1. kapitola
Marissa si odpila z kávy, ktorú si zakúpila na poslednej čerpacej stanici. Horúca tekutina jej spálila jazyk a chutila ako brečka. Jasné, nebola to káva zo Starbucksu. Ráno pristála na Medzinárodnom letisku v Texase a odtiaľ pokračovala v prenajatom aute do malého mestečka, ktoré jej sestra nazývala domovom. V hlave sa jej mihali spomienky na sestru, ktorá bola vo vytržení, keď sa sem sťahovala. Ale pri pohľade z okna na ubiehajúcu scenériu - všade samé stromy, stromy a ešte raz stromy - to proste nechápala. Všetko to bolo také rozľahlé a divoké. V okolí sa nevyskytovali žiadne domy, autá a dokonca ani ľudia.
Stiahla okienko a hlasnejšie pustila pesničku od Bon Joviho. Snažila sa sústrediť len na cestu a nie na dôvod svojej návštevy. Už dlho sa vyhýbala územiu svorky, ale Elizabeth bola jediná rodina, ktorú mala. Potom čo si našla svojho druha, požiadala Marissu, aby sa zúčastnila obradu párenia.

Spomienky vyčarovali Marisse úsmev na tvári a pohľad jej skĺzol na pozvánku, ležiacu na susednom sedadle. Chcela pre Elizabeth len to najlepšie a Greg vypadal ako fajn chlap. Už s ním niekoľkokrát telefonovala a vždy sa k nej správal veľmi ohľaduplne. A to bolo pre ňu neobvyklé. Vlkolak, ktorý sa nedokázal premeniť bol outsider. A presne tak sa k nej všetci okrem Elisabeth po celý život správali.

Marissa opustila svorku, ktorá ju vychovala, hneď ako to bolo možné a nikdy viac sa nepriblížila k územiu inej svorky. Tak tomu bolo až dodnes. Na druhej strane Elizabeth zostala, až kým nestretla Grega, člena inej svorky. Po prvom stretnutí jej ponúkol miesto učiteľky na základnej škole a ona ho prijala. Potom čo mu dal Alfa svorky, Gage Wolf, súhlas, sa jej začal dvoriť.

Marissa sa v duchu pochechtávala nad všetkým čo musel Greg podstúpiť, aby si získal jej srdce. Už od prvého momentu ju chcel a trpezlivo na ňu čakal. Trvalo to skoro rok, kým Elizabeth súhlasila s obradom párenia. Marissa vedela, že ona bola jedným z dôvodov, prečo Elizabeth tak dlho váhala.

Marissa mala rovnaké inštinkty ako každý vlkolak a k nim patrila aj jej potreba po svorke, ale to už dávno vzdala. Vyrastala sama a ostane to tak aj naďalej. Bola z polovice vlk a z polovice človek. Aj keď z toho plynulo množstvo výhod - dlhší život, vlčie rysy a pár vylepšených schopností - niektorým to nestačilo.

Ale prisľúbila si, že do tohto víkendu a tohto obradu, ktorý pre sestru toľko znamená, dá zo seba všetko.

Čím boli staršie, tým väčšie rozdiely medzi nimi vznikali. To bol dôvod, prečo Marissa nikdy nenavštívila sestrin nový domov. Nemala strach byť na území svorky, jednoducho len nechcela čeliť všetkým tým mužským samcom a ich egám. A z toho čo sa od sestry dopočula, musel byť samotný vodca svorky, teda Alfa, veľmi mladý.

Keď sa nachádzala poblíž iných vlkov, vlčica vnútri nej sa dožadovala svojho druha. Takže pokým sa bude vyhýbať všetkým okrem svojej sestry, a potlačí tak svoje vnútorné túžby, malo by byť všetko v úplnom poriadku. Nemala by sa správať ako vlk, v ktorého sa nedokáže premeniť.

A ak tento Alfa bude taký ako bol ten predošlý, veľmi rýchlo mu povie, kam môže ísť. Predstava ako posiela Alfu tohto územia do pekla jej vyčarila na tvári široký úsmev až sa začala smiať. Už nemala sedemnásť. Už nebola to vystrašené dievčatko, ktoré plnilo všetky príkazy. Nie, teraz bola dospelá žena. A chystala sa užiť si čas so svojou sestrou.

Neobliekala sa s úmyslom zapôsobiť na Alfu alebo akéhokoľvek iného muža vo svorke. Mala na sebe obtiahnuté rifle a priliehavé ružové tričko. Farba na jej nechtoch ladila s farbou trička, tak ako aj žabky na nohách. Bolo to na hony vzdialené od kostýmov, ktoré musela nosiť ako obchodná asistentka. V tomto oblečení sa cítila slobodná.

Takmer minula vjazd na územie svorky. Prudko stočila volant doľava, až zadná časť auta dostala šmyk a rozvírila tak kúdoly prachu. Smejúc sa, vyrovnala auto na ceste a spomalila. Nepredpokladala, že by bol Gage Wolf príliš nadšený, keby mu zdemolovala pár stromov.

Keď došla k bráne, zastavila a čakala na strážnika. Nesklamal ju. Muž, vysoký cez šesť stôp, podišiel k oknu auta. Naklonil sa bližšie a usmial sa na ňu.

„Môžem vám nejako pomôcť?“ opýtal sa chrapľavým hlasom.

Zhlboka sa nadýchla a usmiala sa v odpoveď. Ak tu všetci muži vypadajú ako on, bude mať čo robiť, aby si od nich udržala odstup. Budú s ňou chcieť flirtovať a dráždiť ju. Ale ona musí zostať silná a odolať im. Pretože v momente kedy by odhalili jej tajomstvo, by sa pre nich stala neviditeľnou.

„Som sestra Elizabeth Boydovej. Potrebujem nasmerovať k jej domu.“

S úsmevom prikývol. „Vydržte moment.“ Žmurkol a zamieril naspäť do strážnice, kde zdvihol telefón. Nepochybne volal svojmu Alfovi, aby si overil, či môže vstúpiť a pohybovať sa na území svorky. So svojou vlastnou sestrou samozrejme, pomyslela si horko. Keď sa strážnik vracal k autu, snažila sa vypadať priateľsky a udržať si svoje myšlienky pre seba.

„Neaký problém?“

„Vôbec nie,“ odvetil a ukázal jej, ako sa dostane k sestrinmu domu.

„Volám sa Steve. Pre prípad, že by ste si chceli neskôr vyraziť,“ dodal.

Určite nie v tomto živote. „Hm. Ešte sa uvidí.“ Dávala si pozor, aby mu neprisľúbila niečo, čo nemala v pláne dodržať. Zákony svorky sa v mnohom odlišovali od bežných zákonov. Marissa ich poznala všetky a doposiaľ porušila len jeden.

Potriasla hlavou a odohnala tieto nepríjemné spomienky. Keď prešla bránou, pozrela sa do spätného zrkadla a uvidela tam Steva stojacieho s úsmevom na tvári.

„Ukľudni sa dievča,“ zamrmlala si pre seba. „Už si na území svorky.“

                                                                   * * *

Gage Wolf položil telefón a pozrel na hodinky vo svojej pracovni. Elizabethina sestra to stihla načas. Myslel si, že je to dobrý nápad, keď mu Elizabeth navrhla, aby jej sestra prišla na obrad. Spomenul si na rozhovor o jej sestre, ktorý s ňou viedol, keď zvažoval jej prijatie do svorky. Elizabeth bola ochranárska a strachovala sa o svoju mladšiu sestru. Chápal, že mala ťažké detstvo, keďže sa nedokázala premeniť, ale preto ešte nemusela odmietať návštevy u svojej sestry.

Vedel, že to bol hlavný dôvod, prečo Elizabeth tak dlho odmietala obrad. Gage sa rozhodol, že nedovolí Marisse, aby ju odhovorila od toho čo chce. A ona chcela Grega.

Vzhliadol, po tom čo niekto zaklopal na dvere. Jeho prvý zástupca Logan, nahliadol dnu so slovami, „Beriem si voľno.“

Gage prikývol.

„Nechceš si ísť neskôr zabehať?“ spýtal sa Logan, otvoril dvere dokorán a oprel sa o zárubňu.

„Dnes zájdem k Boydovcom,“ odvetil Gage, sledujúc ako sa u jeho priateľa rozšíril úsmev na tvári.

„Myslím, že nebudeš jediný.“

„Čo tým myslíš?“

Zlomyseľný záblesk v jeho očiach sa nedal prehliadnuť. „Steve už pravdepodobne vytrúbil chlapom aká je to sexy kočka.“

Gage zavrtel hlavou. Ako videl, Steve nestrácal čas, keď sa už o tom stihol dozvedieť aj Logan. Nepotreboval žiadne ďalšie komplikácie. „Neprišla sa sem s nikým páriť.“

Logan sa začal chechtať. „To je myslím vedľajšie.“

„Nepotrebuje, aby ju niekto obťažoval.“

„No vlastne, kto vraví, že ju to bude obťažovať. Je predsa vlk.“

„Áno, ale aj tak....“ Gage zmĺkol. Nechápal, prečo mal takú potrebu ju ochraňovať. Predpokladal, že Elizabeth nebude príliš nadšená, keď sa prevalí tajomstvo, že sa jej sestra nedokáže premeniť. Vedel, že by ju to trápilo. Aj keď by sa nemal vyskytnúť žiaden problém s členmi jeho svorky, nechcel aby to dievča muselo čeliť bolesti z odmietnutia.

„V tom prípade, by si ju mal ísť navštíviť čo najskôr.“ S tým sa Logan otočil a opustil miestnosť. Gage nadávajúc vstal. Bude musieť tej žene vysvetliť základné pravidlá svorky. O niekoľko minút už mieril k peknému dvojposchodovému domu Elizabeth. Predtým ako stihol siahnuť na zvonček sa dvere otvorili a z domu vyšiel jeden z mladších členov svorky. Gage ustúpil nabok a nechal muža prejsť. Jeff naňho vrhol prekvapený pohľad, predtým než sklopil oči rýchlo k zemi.

„Alfa.“

Gage prikývol na pozdrav a vstúpil cez otvorené dvere priamo do stredu prebiehajúcej konverzácie.

„Idem si hore vybaliť. Ak prídu ešte nejakí hostia, povedz im nech sa vrátia za týždeň.“

Elizabeth stála chrbtom k nemu, takže mal dobrý výhľad na jej ruky, tesne zopäté za sebou. Trvalo jej len pár sekúnd, kým zaregistrovala, že stojí rovno za ňou. Otočila sa a vrhla na Gagea prekvapený pohľad.

„Gage,“ pozdravila ho a on si odrazu nebol celkom istý, či je tu vítaný alebo nie. Mohol prakticky cítiť to napätie, vyžarujúce z nej. „Netušila som, že máš v pláne sa zastaviť. Teda, predpokladala som to, ale pri tom množstve...“ rýchlo sa odmlčala a začala nervózne prechádzať pohľadom po miestnosti.

On len zdvihol obočie. „Mám to brať tak, že ste mali veľa návštevníkov?“

Elizabeth nevypadala pobavene. „Presne tak a pekne ju to rozhodilo. Ospravedlňujem sa. Neviem kam sa podelo moje vychovanie. Prosím, poď ďalej.“

Gage vstúpil do obývačky a okamžite zaznamenal novú vôňu, ktorá sa tu miesila spolu s ostatnými. Mohol by presne menovať vlkov, ktorí sa tu už dnes zastavili. Vo vzduchu bol len jediný pach, ktorý nespoznával a to bol pach Elizabethinej sestry. Jeho nozdry sa zachveli nad touto novou vôňou. Kombinácia sviežeho lesa a korenia prebudila jeho telo k životu. Vedel, že bude mať plné ruky s odháňaním vlkov od nej, už len podľa tejto silnej vône.

„Skočím po Marissu.“

Gage jej jemne položil ruku na rameno. „Pôjdem za ňou sám. Musím sa s ňou porozprávať v súkromí.“ Na okamih zneistela a prešľapujúc z jednej nohy na druhú, sa zadívala hore.

„Chcem ju len privítať, povedať jej niečo o obrade a uistiť sa, že rozumie pravidlám našej svorky.“

Elizabeth prikývla. Vedel, že sa neobáva len o svoju sestru, ale aj o neho samotného.

„Ona... nie je práve najmilšia.“ vyhlásila Elizabeth a odvrátila pohľad. Gage vedel, že pre ňu nie je práve najľahšie, stáť medzi svojou sestrou a svojím Alfou.

Usmial sa a pohladil ju po paži. „Neboj sa. Bude to v poriadku,“ uistil ju Gage. Zdalo sa, že ju to upokojilo, až nakoniec prikývla. „Keby niečo, budem v kuchyni chystať večeru.“

Gage po ceste hore pozorne načúval. Počúval ženine naštvané poznámky, zatiaľ čo sa blížil ku dverám izby. Jej mrmlanie vychádzalo zo vzdialeného rohu spálne. Vstúpil dovnútra a vzápätí sa zarazil. Bol to jeden z najzaujímavejších pohľadov, aký sa mu kedy naskytol - jej zadok vytŕčal spod postele, jej nohy skrčené pod ním. Pohybovala ním zo strany na stranu a on ucítil ako pomaly tvrdne. V reakcii na to zavrčal a ona to musela začuť, pretože vzápätí sa ozval náraz o spodnú časť postele, doprevádzaný hlasným prúdom nadávok. Vykukla spod postele a následne vyliezla, masírujúc si pri tom bolestivé miesto na hlave.

„Čo tu dočerta robíš?“ spýtala sa.

„Akurát som sa ťa chcel opýtať to isté. Často lozíš pod postele?“

Marissa po ňom prešla rýchlym pohľadom. Okamžite v nej vzbudil príťažlivosť - to mohol cítiť. Počul ako sa jej zrýchlil tep a sledoval ako si nervózne utrela ruky o nohavice. Prestúpila z jednej nohy na druhú a on ucítil jej vzrušenie. Tvrdohlavý výraz na jej tvári mu však prezradil, že sa chystá proti tomu bojovať.

„Gage Wolf?“ Aj keď si bol stopercentne istý, že vie s kým má to dočinenie, svoje slová formulovala ako otázku. Gage súhlasne prikývol kráske stojacej pred ním. Tvrdiť, že nie je prekvapený, asi by klamal. Elizabeth bola bledá a štíhla, s modrými očami a blond vlasmi a jej sestra sa na ňu v ničom nepodobala. Už len tým, že sa naňho mračila, aj keď mohol cítiť jej túžbu. Mala dlhé tmavé vlasy a mierne šikmé krištáľovo zelené oči. Bolo očividné, že nie je veľmi nadšená príťažlivosťou, ktorú pociťovala voči nemu. On o sebe nemohol povedať to isté. Už ubehla istá doba, čo k niekomu pocítil takýto okamžitý hlad.

„Áno,“ odvetil na jej zbytočnú otázku. „A ty si Marissa.“Marissa prikývla a snažila sa prehltnúť cez stiahnuté hrdlo. Mal hlboký hlas a ona doslova cítila ako sa ovíja okolo nej. Takáto reakcia pre ňu neznamenala nič dobré a preto rýchlo potrebovala dostať svoje telo pod kontrolu. Bol to absolútne a jednoznačne najkrajší kus chlapa, akého kedy stretla. Bol vyšší ako ona - tipovala tak okolo 190 centimetrov. Mal oblečené čierne nohavice a košeľu s vykasanými rukávmi.

„Potrebuješ niečo odo mňa?“ spýtala sa a prekrížila si ruky na hrudi. Gage zaujato sledoval jej postoj a Marissa sčervenela, len čo si uvedomila, že tým na seba upútala viac jeho pozornosti.

„Prišiel som ťa privítať na mojom území ako právoplatný Alfa svorky,“ povedal Gage a pristúpil k nej bližšie. „A taktiež ti chcem pripomenúť pár pravidiel.“

Marissa pri jeho slovách stuhla. Nemala by byť prekvapená. Mohla dopredu odhadnúť, aké pravidlá má na mysli. Musela ich dodržovať po celý svoj život. A aj keď sa proti nim už dávno obrnila, ešte stále ju dokázali zraniť.

„Vychovávala ťa svorka?“ opýtal sa Gage.

Marissa prikývla, aj keď si domyslela, že on už jej odpoveď pozná. Elizabeth ju už stihla informovať o tom, že Gage vie o jej probléme.

„Nemyslím si, že tu máme nejaké iné pravidlá.“

Marissa o tom nezapochybovala ani na okamih. „Rozumiem.“ odvetila. Vystrela ramená a ruky spustila pozdĺž bokov.

„Máš nejaké otázky ohľadom toho ako to tu chodí?“

Vďaka upokojujúcej mantre, ktorú si opakovala po ceste sem, dokázala na jeho otázku odpovedať pokojne. „Nie, netrápia ma žiadne vaše zvyky. Uisťujem ťa, že sa o vás nijako bližšie nezaujímam. Budem tu len týždeň - to znamená sedem dní. Myslím, že sa s tým zmieriš, presne tak ako ja. Potom už budem preč a ty sa nebudeš musieť strachovať, že by som chcela uškodiť tvojej drahocennej svorke.“

Keď skončila, v jeho očiach na sekundu zasvietilo prekvapenie, a zavrčal. Nikto s ním nikdy nehovoril takýmto spôsobom. Ale Marissa sa od neho nenechá zastrašiť.

Pristúpil k nej bližšie a Marissa mohla cítiť hnev šíriaci sa z neho.

„Upozorním ťa len raz na spôsob, akým so mnou budeš komunikovať. Neviem ako na to reagoval tvoj predchádzajúci Alfa, ale tu ti nebudem tolerovať žiadnu neúctu voči mne.“

Marissa mu nehodlala prezradiť, že nikdy nebola dostatočne odvážna, aby sa dokázala postaviť svojmu starému vodcovi. Gage urobil krok vpred a ona zároveň cúvla.

„Takže, už sme si ujasnili, aká dlhá bude tvoja návšteva. Je mi jasné, že sebecká žena ako ty, neobetuje ani jediný deň pre svoju sestru, ktorá ju miluje a ktorá kvôli nej čakala tak dlho na svoje vlastné šťastie.“

Jeho slová zarazili jej rýchly ústup. „Sebecká? Ty si ma práve nazval sebeckou?“

„No dobre pán Wolf, tak ja vám teraz o sebe niečo prezradím. Keby som nemilovala svoju sestru, tak sem ani nepáchnem. Ani na krok by som sa nepriblížila k tomuto územiu, keby to pre Elizabeth neznamenalo tak veľa. Svoje požehnanie k obradu som jej dala už dávno.“ Marissa sa zhlboka nadýchla a snažila sa ukľudniť. Uvedomila si, že mu práve poskytla dostatok informácií, ktoré môže neskôr použiť proti nej. Rýchlo sa snažila zamaskovať svoj výbuch. „Nie že by niečo z toho bola tvoja starosť.“

Marissa ustupovala, dokým neucítila za chrbtom stenu a Gage uzavrel vzdialenosť medzi nimi.

„Vieš vôbec kto som? Aké tu mám postavenie?“

Marissa ani na sekundu neverila jeho ľahkému úsmevu a pokojnému tónu.

„Takže sa ma snažíš úmyselne vytočiť? Nijaká inteligentne zmýšľajúca osoba by nepovedala Alfe, že členovia jeho svorky nie sú jeho starosť. A nehovoriac o tých tvojich komentároch.“

Príliš rýchlo aby sa mu stihla vyhnúť, vystrelil ruku a schmatol ju za rameno. „Je mi ľúto tvojho predchádzajúceho vodcu za ťažkosti, ktoré si mu iste spôsobovala.“

Elektrina, ktorá zaiskrila medzi ich telami donútila Marissu k prekvapenému nádychu. Musel to takisto pocítiť, pretože ju okamžite pustil. Marissa naňho zízala a ani jeden z nich neprehovoril niekoľko minút. Snažila sa prísť na čokoľvek, čo by ho donútilo odísť.

„Nemám nijakého vodcu svorky. Ale viem ako sa mám správať k Alfe svorky, ktorý bol taký láskavý, že ma prišiel navštíviť. Ospravedlňujem sa. Moje správanie a neúctivé poznámky boli nemiestne.“ Strach a neistota ju donútili sklopiť pohľad k zemi ako prejav jej podriadenosti. Rozčuľovalo ju, že mu musela preukázať poslušnosť, ale jeho dotyk ju znepokojil.

Aj keď sa naňho nedívala, mohla cítiť pohľad, ktorý na ňu vrhal. Len s vypätím posledných síl sa dokázala udržať na mieste. Jej telo ovládlo silné nutkanie utiecť. Keď nakoniec prehovoril, bola taká prekvapená, že zabudla na celú podriadenosť a zahľadela sa mu do očí.

„Tak teda dobre. Verím že tvoja sestra už musí šalieť z nás dvoch, ako sa tu osamotene hádame. Takže navrhujem dokončiť to inokedy.“

Marissa prikývla. Uľavilo sa jej, že ju konečne pustil. Možnože bol rovnako vyvedený z miery ako ona. Gage sa otočil a bez ďalších slov opustil izbu. Marissa dopadla na posteľ a premýšľala o tom, čo sa to tu práve odohralo. Pri hluku z haly zdvihla hlavu a zbadala mračiacu sa Elizabeth stáť vo dverách.

„Nezačínaj ešte aj ty,“ varovala ju Marissa.

Elizabeth pokrútila hlavou. „Gage je milý muž a dobrý Alfa.“

Marissa sa usmiala, aj keď mala pocit, že o chvíľu vybuchne. „Som si istá, že je,“ klamala.

15 komentářů:

 1. tedy ... už se nemůžu dočkat další kapitolky děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 2. Super překlad! Děkuji! Moc se těším na další díl.

  OdpovědětVymazat
 3. UUUUUUUUUUUUUUUUU - JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  OdpovědětVymazat
 4. super ... dakujem za preklad je uzasny! Tesim sa na dalsie časti :)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za překlad, moc se těším na pokračování :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Tesim sa na rozvijanie vztahu medzi Gageom a Marissou. Bude to asi velmi zaujimave. Vdaka za preklad.

  OdpovědětVymazat
 7. Pani, tak to bylo ... :-D moc se těším na další kapitolku a moooc děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. ééééj ha, zaujimavo to začalo... Marissa je trieda :D.... prosím rýchlo dalšiu kapitolu, inak skvelý preklad... :)

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za překlad, už se těším na další kapitolu :)

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za překlad

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, děkuji za překlad, je prostě perfektní. Už se těším na další kapitolku.

  OdpovědětVymazat
 12. Páni, to vypadá jako super knížka. Neodolala jsem a přečetla si první kapitolku, ačkoliv zásadně čtu až je těch kapitol víc. A můžu ti říct, že je to bomba! Fakt nádhera a nemůžu se dočkat další kapitolky. Řekni mi, že bude co nejdřív... ;-)
  Pavla

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji za překlad ! Těším se na pokračování ! viki

  OdpovědětVymazat
 14. Tak jsem se taky konečně dostala k tomu, abych si to přečetla, když už to tady zveřejňuju :D super překlad a korekce :) díky holky :)

  OdpovědětVymazat