čtvrtek 7. března 2013

Novela Alfa & OmegaNovela byla vydána ve sbírce On the Prowl

Název: Alfa & Omega
Autor: Patricia Briggs
Série: Alfa & Omega
Díl: 0,5

Anotace:

Anna nikdy nevěřila na existenci vlkodlaků - až do noci, kdy přežila násilný útok ... a stala se jednou z nich. Po třech letech na nejspodnější pozici ve smečce se naučila držet hlavu dole a nikdy nevěřit dominantnímu samci. Ale Anna patří mezi nejvzácnější druh vlkodlaka: je omega. A jeden z nejmocnějších vlkodlaků v zemi rozpozná její hodnotu pro smečku a zároveň v ní objevuje svoji družku ...


Náhled do děje:

Anna je sotva tři roky vlkodlakem, byla proměněna proti svojí vůli a její smečka ji po celou dobu týrala. Když ale zjistí, že se to samé zřejmě brzo stane dalšímu vlkovi, udělá smělý krok – zavolá marokovi. Marok Bran je vůdcem všech vlkodlaků v Americe, je super mocný a navíc má dva syny – Samuela a Charlese.
Charles vykonává otcovu vůli, je zabijákem a nikoho si nepouští k tělu. Jakmile se setká s Annou, obrátí se jeho život vzhůru nohama – a její také. Charles přijel do Chicaga vyřešit problém s tamní smečkou, ale otec jej požádá, aby u toho ještě chránil nějakou holku. Není z toho nadšený, ale nic jiného mu nezbývá. Když se ji snaží najít na letišti, sotva ji zaregistruje, a tak je překvapen, když se k němu nepozorovaně přiblíží a sama jej osloví. V tu chvíli však stojí natolik blízko, aby Charles poznal, čím doopravdy Anna je. Je omega, ale ona o tom neví a on má nesnesitelnou potřebu ji chránit. Jenže Annu děsí stejně jako ostatní.
Když zjišťuje, jak bylo a je s Annou zacházeno, popadá jej zuřivost, ale i neskonalá touha. Jeho bratr vlk si ji vybral za družku, ačkoliv většinou proces probíhal naopak – lidská část si vybere druha a vlčí ji pak přijme nebo taky ne.
Anna je zpočátku velmi nesvá v přítomnosti dominantního vlka díky tomu, jak se k ní chovali ti v její smečce. Když jí Charles řekne, že si ji vybral bratr vlk za družku, je proto ohromená, když zjistí, že s tím její vlčice naprosto souhlasí.
Postupně se propracovávají k vyřešení problému s její smečkou, zjistí, že Annu neproměnili náhodou, ale právě proto, aby měli ve smečce omegu, která zajišťuje smečce mír a klid. A proč?
Následuje SPOILER!


Družka jejich alfy je šílená a její druh ji tímto způsobem chce ochránit před zhoubou – každý šílený vlk musí být eliminován. Při jejich pátrání je Charles několikrát zraněn, ale nakonec v souboji poráží alfu a Anna způsobí smrt jeho družky. Problém je vyřešen, Charles se ale musí zotavit z několika postřelení stříbrnými kulkami, proto do Chicaga přiletí sám Bran, aby svého syna držel zkrátka, a zjišťuje, že to Anna zvládá bez něj, díky své síle omegy.

Zhodnocení:

Na úvod říkám, že Patricia Briggs je jednou z mých nejoblíbenějších autorek, proto ode mě přílišnou kritiku neočekávejte :D. Tuto novelu jsem zhltla a bylo jen dobře, že jsem měla po ruce 1. díl této série, jinak bych měla neuvěřitelný absťák.
Anna mě jako hlavní postava naprosto uchvátila, protože je v podstatě „obyčejným člověkem“, kterého najdete kdekoli na zemi – tím myslím charakter. Není přílišně vyumělkovaná tak, aby působila jako dokonalá žena, a právě toto si na ní člověk okamžitě zamiluje. Prošla si peklem, byla z něj vysvobozena, ale také se o to náležitě přičinila.
Charles mě zajímal už, když se o něm autorka zmiňovala v sérii Mercedes Thompson. Byl velkou neznámou v příběhu a to se s touto sérií změnilo. To, jak reagoval na Annu, mě tolikrát pobavilo, že po „knize“ sahám skoro vždy, když mám nějaký splín, aby mi zvedla náladu.
V této novele se dozvíte, co je omega, jakou má funkci ve smečce, jakým je přínosem, ale také něco o hlavních postavách. Dále se však rozvíjejí až v dalších dílech. Rozhodně můžu jen doporučit.

12 komentářů:

 1. Je možné někde stáhnout novelu Alfa a Omega? děkuji stroblikovas@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. chtěla bych se zeptat na to samé. Dá se ta novela někde sehnat? díky haror@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Díky :-)
  Jak to tak čtu a porovnávám s originálem (jsem líná to pořád číst v angličtině, proto jsem chtěla českou verzi O:-)), tak jsem zjistila, že v češtině chybí poměrně podstatný kus závěrečné bitvy v Chicagu a vysvětlení toho, proč vlastně byla Anna proměněná. V originále má Isabelle o dost větší prostor a i Anna se projeví jako Omega trochu jinak, než že jen přináší klid. Nevíte náhodu někdo, proč to tak Fantom udělal? Dál jsem se ještě nedočetla, tekže nevím, jestli je tam jinak i něco jiného. Haror

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hele, to netusim, ja popravde novelu cetla v AJ, takze nevim, jak ji udelal Fantom :/ cetla jsem od nej az dalsi dily

   Vymazat
 4. A do třetice -mohla bych též poprosit o mail-kde můžu novelu sehnat? A nevíte kde by se daly najít i ostatní díly? Děkuju moc meloun.melounek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohla bych také poprosit o zaslání tohoto dílu? a kde se dají sehnat další? Děkuju moc mouckovaanicka@seznam.cz

   Vymazat
 5. Ahoj mohla bych poprosit o zaslání novely. Hrozně dlouho ji hledám. Děkuji. Betynka1@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Ajoj, naprosto souhlasím, taky mi přečtení vždycky zvedne náladu. Z mého pohledu naprosto skvělá recenze ;-) Veru

  OdpovědětVymazat
 7. Mohla by som taktiež poprosit o zaslanie tohoto dielu? a kde sa dajú zohnať ďalšie diely? Ďakujem. emodiovae@yahoo.com

  OdpovědětVymazat
 8. ahoj mohla by som aj ja poprosit o poslanie novely? nikde ju nemozem najst. dakujem. nikuska625@azet.sk

  OdpovědětVymazat